שד' דואני 18

יבנה

077-7299953

לתאום פגישה

סדר פעולות נכון בנטילת משכנתה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

סדר פעולות נכון בנטילת משכנתה

משכנתה הינה ההלוואה הגדולה והארוכה ביותר שמשפחה נוטלות בתמורה לשעבוד הדירה שלהם. הלוואת המשכנתה מורכבת ממספר מסלולים אפשריים. לכל מסלול יש משמעות כלכלית אחרת שתשפיע בעתיד על ההחזר החודשי של המשכנתה. ניתן לפרוס את המשכנתה לתקופה של עד 30 שנה.
על מנת לתכנן את המשכנתה בצורה כלכלית נכונה  יש לבצע מספר שלבים

שלב 1 : בדיקת התנהלות פיננסית של המשפחה
לפני שקונים דירה יש לבדוק אם הכסף שחסכתם – "ההון העצמי" מספיק לקניית דירה.
בדירה ראשונה הבנק יאשר לכם משכנתה עד 75 אחוז, למשפרי דיור עד 70 אחוז ודירה להשקעה עד 50 אחוז.
לאחר שתבינו מה סכום המשכנתה שהבנק יכול לאשר לכם, מבצעים תכנון כלכלי של צרכי המשפחה על מנת להגיע להחזר חודשי אופטימלי. רצוי שההחזר החודשי של שני בני הזוג יהיה בין 25-30 אחוז מהשכר נטו של שני בני הזוג.
יש להתחשב בהכנסות והוצאות  עתידיות , הלוואות קיימות , ילדים , חופשות, רכישות עתידיות כגון רכב חדש ותוכניות נוספות לפי צרכי המשפחה.
משכנתה אופטילית צריכה להיות בממוצע לתקופה של 20 שנים.
לפי שניגשים לשלב השני , יש לבקש אישור עקרוני מהבנקים למשכנתאות. אישור זה הינו הסכמה של הבנק לתת לכם משכנתה בהתאם לקריטריון האשראי של כל בנק לאחר שהוא בוחן את יכולת ההחזר שלכם.
רק לאחר קבלת האישור העקרוני ניתן להתקדם בעסקה – משכנתה חדשה, מיחזור משכנתה, הלוואה לכל מטרה.

שלב 2: בניית תמהיל משכנתה אישי
לאחר שהבנקים אישרו לכם את העסקה ובדקתם את כושר ההחזר ותוכניות לעתיד עוברים לבניית תמהיל משכנתה אישי. תמהיל הינו צירוף של מספר מסלולי הלוואה אשר ביחד מרכיבים את סך ההלוואה הכוללת.
כאשר בונים תמהיל צריך לבדוק שהוא עומד בקריטריונים של בנק ישראל. לכן חשוב להכיר את המגבלות והנחיות של בנק ישראל כאשר בונים תמהיל משכנתה.
התמהיל הינו לב המשכנתה ובנייה נכונה תחסוך לכם עשרות אלפי שקלים. זוהי בעצם השקעה הפוכה בה הבנק נותן לכם כסף להשקיע בדירה שלכם. כמו בכל השקעה יש סיכונים, ולכן חייב להכיר את המשמעויות בכל מסלול ומסלול ולהתאים תמהיל אישי ונכון לגביכם.
זכרו! אתם אחראיים לגורלכם וחייבים להגיע לבנק מוכנים עם משכנתה שאתם רוצים לקנות. התמהיל שנבנה יתאים להתנהלות שלכם והתשלום הכולל לבנק בידיים שלכם. אל תתנו לבנק לבנות עבורכם את המשכנתה כוון שכך הבנק יקבע עבורכם כמה כסף תשלמו.

שלב 3: ניהול מו"מ מול הבנקים
לאחר שבניתם בהצלחה תמהיל הכי כלכלי ומתאים עבורכם ואתם מודעים לסיכונים ולעלויות המשכנתה. אפשר להתחיל במשא ומתן מול הבנקים.
תפנו לכם כמה ימים כדי לנהל משא ומתן יעיל. תגיעו לפגישות בבנק לבושים יפה על מנת ליצור רושם טוב על הפקידים בבנק. אל תתביישו להתמקח על כל דבר שקשור למשכנתה כולל העמלות הנוספות שתצטרכו לשלם עבור התהליך, כמו לדוגמה עמלת פתיחת תיק. אם אתם יכולים להתמקח עם חברות הסלולר או הכבלים שתוזיל לכם כמה עשרות שקלים אתם יכולים להתמקח אם הבנק ולהרוויח כמה אלפי שקלים.
במידה והבנק מאשר לכם את הריביות הנמוכות ביותר לאחר סקר בנקים, אתם תקבלו אישור עקרוני ל12 ימים בהם הבנק מתחייב לריביות שנתן לכם.

שלב 4 : בירוקרטיה לאחר חתימה על המשכנתה
לאחר שחתמתם על מסמכי פתיחת תיק, ב12 ימים שהבנק "ישמור" לכם ריביות
כל בנק ידרוש מכם "רשימת בטחונות":
שמאות לדירה, רישום בטאבו / מנהל מקרקעי ישראל, ביטוח חיים, ביטוח נכס, רישום משכון ברשם המשכונות. יתכנו מסמכים נוספים לפי מדיניות של כל בנק.

במידה ואתם מבצעים מחזור משכנתה והמחזור חיצוני ( בבנק שלא לקחתם ממנו את המשכנתה) תצטרכו להמציא : מכתב כוונות , בקשת הסכמה למשכנתה בדרגה שנייה/ פרי פסו
צריך להכיר את העלויות הנוספות במשכנתה/מחזור משכנתה,
בכל אתר בנק תוכלו למצוא את העמלות שתשלמו עבור כל תהליך.

שלב 5: ניהול משכנתה.

זה הוגן לשתף.....

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה

אודות

ברוכים הבאים לפרל ייעוץ משכנתאות ופתרונות מימון. חברתנו מתמחה בייעוץ משכנתאות, ייעוץ כלכלי, ייעוץ אשראי, פתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי בישראל. קרא עוד >>

אולי יעניין אתכם גם ...

עקבו אחרינו

הירשמו כמנוי לערוץ

נגן וידאו

רישום לדיוור

צעד ראשון לחסכון שלכם

מתנה
close slider

חינם לזמן מוגבל:
פרק 3 מהספר: "ניפוץ המיתוסים של המשכנתה!

מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את פרק 3 מהספר: "ניפוץ המיתוסים של המשכנתה!".

גלילה לראש העמוד
Open chat
נעים להכיר:) שמי דנה ואני כאן כדי לענות לך על כל שאלה
דילוג לתוכן