שד' דואני 18

יבנה

077-7299953

לתאום פגישה

לוקחים משכנתה? יש לכם משכנתה? כמה מיתוסים שחייבים לנפץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לוקחים משכנתה? יש לכם משכנתה? כמה מיתוסים שחייבים לנפץ

תהליך המשכנתה יכול להיות פשוט אם מכירים את התהליך ולא מבצעים את הטעויות הנפוצות שעלולות לגרום לכם להפסד של כסף רב.

הכי חשוב לקבל את הריביות הכי נמוכותהטעות אולי הנפוצה ביותר בקרב נוטלי המשכנתאות. אם היה מסלול משכנתה אחד בלבד כנראה שהתשובה לשאלה הייתה חיובית . הפרש 0.5% בריבית למעלה או למטה זניח לעומת תכנון נכון של המשכנתה. הבנקים מצידם, כיאה לגופים מסחריים, יודעים שאנחנו אוהבים השוואת מספרים ולהתמקח, ולכן מציעים מספרים נמוכים, מבלי לציין שהתמהיל (הרכב המסלולים של המשכנתה) עצמו הוא זה שייצור את ההבדל בין משכנתה בהחזרים גבוהים או נמוכים. לפני שמחליטים לצאת לבנקים חובה להכיר את התנהלות הכלכלית שלכם, את ההוראות של הבנקים , את המסלולים הקיימים ואת ההשלכות על ההחזרים של המשכנתה בעתיד .

כדאי לקחת את המשכנתה עם ההחזרים הכי נמוכים. כל מה שעולה בזול עולה לכם ביוקר, המשפט הזה אפילו יותר נכון כאשר שאתם לוקחים משכנתה. כאשר בוחרים את המסלולים עם הריביות הכי נמוכות חשוב להבין מה יקרה שאותם ריביות יעלו, האם המסלולים שלקחתם בטוחים? כחלק מהתכנון משכנתה שתעשו תכירו את השפעות הקיימות על אותם מסלולים שאתם בוחרים. הכרות עם אותם השפעות כמו מדד המחירים לצרכן וריבית בנק ישראל תוכל לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בעתיד ויותר חשוב להבין שההחזר החודשי הראשון לבנק יהיה ההחזר היחידי שתהיו בטוחים לגביו. משכנתה לא נכונה יכולה להיות יותר יקרה מאשר המחיר של הדירה שאתם קונים.

אפשר לשלם בנחת את המשכנתה במשך 30 שניםרובנו אוהבים לפרוס לתשלומים לתקופה ארוכה מתוך מחשבה של להקל לעצמנו את החיים ולשלם כמה שפחות בהחזר החודשי. כמו שציינתי במיתוס הקודם מה שעולה בזול בסופו של דבר עולה ביוקר. ככל שתפרסו לתקופה ארוכה יותר תשלמו ריבית גבוהה יותר ותחזירו הרבה יותר כסף בעלות הכוללת. ההבדל בין הריביות שתקבלו עבור 30 שנים לבין הריביות שתקבלו עבור 25 שנים יכול להיות כל כך משמעותי שבתוספת של כמה עשרות שקלים תוכלו לעמוד על כמעט אותו החזר חודשי ולחסוך לכם 5 שנים של תשלומי משכנתה מיותרים.

אין טעם לעשות סקר שוק, אני לקוח טוב של הבנק שלי. הבנק הוא גוף מסחרי למטרת רווח, גם אם אתם מכירים את הפקידים בבנק חשוב לזכור שאותם בנקאים עובדים בשביל הבנק ולא בשבילכם ויש תחרות בין הבנקים. לאחר שבניתם את המשכנתה בהתאם ליכולת הכלכלית שלכם, תפנו לכם כמה ימים כדי לנהל משא ומתן יעיל. תגיעו לפגישות בבנק לבושים יפה על מנת ליצור רושם טוב על הפקידים בבנק. אל תתביישו להתמקח על כל דבר שקשור למשכנתה כולל העמלות הנוספות שתצטרכו לשלם עבור התהליך, כמו לדוגמה עמלת פתיחת תיק. אם אתם יכולים להתמקח עם חברות הסלולר או הכבלים שתוזיל לכם כמה עשרות שקלים אתם יכולים להתמקח אם הבנק ולהרוויח כמה אלפי שקלים.

משכנתה זה כמו חתונה, לכל החייםדווקא עם הבנק כדאי לבדוק אחת לכמה שנים אפשרות לגירושין. תהיו בטוחים שהבנק מיוזמתו לא יפנה אליכם כדי שתגיעו לבנק ותוזילו את הריביות של המשכנתה. לכן כמו שחשוב לבדוק מדי פעם אם אפשר להוזיל את העלויות של שלכם להוט כך חשוב לבדוק את האפשרות להוזיל את תשלומי המשכנתה. רק שבמקרה של המשכנתה החיסכון יכול להיות כמה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים בתהליך שנקרא מחזור משכנתה – החלפה של משכנתה ישנה יקרה יותר למשכנתה חדשה זולה יותר.

אם הגעתם לכאן , סימן שאתם מבינים שחשוב מאוד לתכנן את המשכנתה שלכם נכון ולהרוויח הרבה מאוד כסף ממשכנתה נכונה.

זה הוגן לשתף.....

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה

אודות

ברוכים הבאים לפרל ייעוץ משכנתאות ופתרונות מימון. חברתנו מתמחה בייעוץ משכנתאות, ייעוץ כלכלי, ייעוץ אשראי, פתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי בישראל. קרא עוד >>

אולי יעניין אתכם גם ...

עקבו אחרינו

הירשמו כמנוי לערוץ

נגן וידאו

רישום לדיוור

צעד ראשון לחסכון שלכם

מתנה
close slider

חינם לזמן מוגבל:
פרק 3 מהספר: "ניפוץ המיתוסים של המשכנתה!

מלאו את הפרטים בטופס המצורף ותקבלו את פרק 3 מהספר: "ניפוץ המיתוסים של המשכנתה!".

גלילה לראש העמוד
Open chat
נעים להכיר:) שמי דנה ואני כאן כדי לענות לך על כל שאלה
דילוג לתוכן